بررسی می بند 6 مچ بند هوشمند شیائومی

Check out the Xiaomi 6 smart wristband

بررسی می بند 6 مچ بند هوشمند شیائومی

در این مطلب قصد داریم به بررسی می بند 6 مچ بند هوشمند شیائومی بپردازیم. می بند 6 مچ بند هوشمند شیائومی یا می بند شیائومی یکی از محبوب ترین پوشیدنی ها در جهان است. این پوشیدنی کوچک، سبک و ارزان قیمت است و کاربردهای زیادی دارد.
سال گذشته می بند 5 نسخه پیشرفته می بند 4 با صفحه نمایش OLED و شارژ مغناطیسی خاصی به بازار عرضه شد.  امسال شاهد صفحه نمایش های OLED با لبه تمام رنگی بودیم.
علاوه بر این شیائومی با همه گیری بیماری کووید 19 پالس اکسی مترهایی جهت اندازه گیری میزان اکسیژن خون ساخته است و می بند 6 نیز با افزودن قابلیت مانیتور سطح اکسیژن خون را روانه بازار کرده است.

جعبه گشایی و بررسی می بند 6 شیائومی

نسخه جدید می بند 6 در همان جعبه کاغذی بلند و نازک قبلی ارائه می شود. این جعبه شامل خود می بند 6، یک بند مشکی و شارژ مغناطیسی می بند 5 است. شاید برای شما هم عجیب باشد که چرا فضای داخل جعبه با یک کتابچه راهنمای ضخیم اشغال شده است که بیشتر شبیه یک کتاب می باشد.

بررسی می بند 6  از نظر طراحی  و بند چرمی آن

بدنه می بند 6 هم اندازه می بند 5 است که جنس آن پلاستیکی است و در ابعاد کوچکی ساخته شده است و صفحه بالای آن با شیشه ای پوشانده شده است. اندازه و وزن می بند 6 و می بند 5 تقریباً یکسان است به طوری اندازه می بند 5، 12.7*18.6*47.4 میلی متر و وزن 12.8 گرم و اندازه می بند 6، 12.45*18.15*46.95 و وزنی معادل با 12 گرم می باشد.
در بررسی می بند 6 به مهم ترین نقاط قوت این پوشیدنی پی بردیم از بارزترین این ویژگی هامی توان به این نکته اشاره کرد که با اضافه شدن ویژگی های جدید به آن، اندازه آن بزرگ تر نشده است و همه بندهایی که برای می بند 5 خریداری کرده اید با می بند 6 سازگار هستند.
نمایشگر آن بروز رسانی شده است و در حاضر دارای یک صفحه نمایش با اندازه 1.56 اینچ آمولد است که رزولوشن آن معادل 326 پیکسل در اینچ است. این مچ بند شیائومی دارای پنلی لبه به لبه است و قسمت های بالا و پایین آن گرد می باشد.
داشتن ویژگی تمام صفحه جلو می بند 6 به این دلیل است که کلیدهای آن لمسی نیستند. صفحه نمایش آن از جنس خازن است و با ضربه زدن بر روی آن می توانید با آن کار کنید. گاهی اوقات شاید شما نیز به دنبال کلید برگشت به صفحه باشید که با کار کردن آن برای یک هفته این عادت را فراموش خواهید کرد.
شیشه صفحه نمایش می بند 6 به آسانی خراش بر می دارد بنابراین اگر با این ویژگی مشکلی دارید بهتر است این پوشیدنی را خریداری نکنید زیرا برای شما مناسب نیست.
سنسورهای این مچ بند طراحی متفاوت و اندازه ی نازکی دارند. سنسور ضربان قلب آن با ویژگی اندازه گیری میزان اکسیژن خون بروز رسانی شده است و طراحی جدیدی به قسمت پایین آن اضافه کرده است. هم چنین می توانید پایه های شارژ پوگو آن را نیز ببینید.
اطراف بند لاستیکی این پوشیدنی تو رفتگی هایی دارد که بعد از مدتی استفاده مواد کثیفی در آن ها جمع می شود از این رو پیشنهاد می کنیم که این قسمت ها را مرتب تمیز کنید تا دچار خرابی آن نگردد. می بند 6 ایده آل نیست ولی بد هم نیست.
در نهایت در بررسی می بند 6  قابل درک است که این پوشیدنی مانند می بند 5 محافظت شده است و علاوه براین صفحه نمایش آن دارای شیشه ای مناسب جهت ایمنی نگه داشتن آن است و قابلیت ضدآب را دارد.
ما نمونه ای از می بند 5 را در درون آب دریا امتحان کرده ایم و مشکلی پیش نیامده است و به درستی کار کرده است و نمونه ای دیگر را امتحان کرده ایم که بلافاصله خاموش شده است و پس از شارژ کردن مجدد روشن شده است. اما زمان دوش گرفتن و استخر رفتن نگران استفاده نباشید زیرا تا اکنون مشکلی از می بند 5 گزارش نشده است و بررسی می بند 6 نیز نشان می دهد که توانسته است عملکرد خوبی ارائه دهد.

ویژگی ها و رابط کاربری در بررسی می بند 6

می بند 6 با برنامه Mi Fit کار می کند و عملکرد اصلی آن ثابت می ماند. اندازه گیری ضربان قلب، تنظیم خواب، برنامه ورزشی، نمایش اعلان ها، عملکرد شاتر دوربین، پخش کننده های پیش فرض موسیقی که دارای عملکردهای معمولی هشدار، تایمر و کرونومتر هستند  از ویژگی های این پوشیدنی است. علاوه براین دارای قابلیت هوش مصنوعی جهت انجام فعالیت های شخصی و محاسبه میزان استرس می باشد.
بررسی می بند 6 نشان می دهد که آن مانند می بند 5 می تواند دوره قاعدگی زنانه را محاسبه کند و هم چنین دارای تمرینات تنفسی ویژه ای هستند.
در حال حاضر این پوشیدنی قابلیت های جدید دیگری مانند اندازه گیری سطح اکسیژن و حالت های ورزشی را نیز ارائه می دهد. بررسی می بند 6 بیانگر این است که کیفیت خواب را با اندازه گیری سطح اکسیژن و تنفس بهبود می بخشد و گفتنی است که استفاده از این دو قابلیت سبب کاهش کارایی عمر باتری می گردد. اگر شما قابلیت های اندازه گیری سطح اکسیژن، تنفس و تعداد ضربان قلب را در زمان خواب فعال کنید لازم است می بند خود را هر سه روز یک بار یا بیشتر شارژ کنید.
بررسی می بند 6 به ما می گوید رابط کاربری آن کاملا آشنا است و در صفحه نمایش بزرگ تری قرار گرفته است. شما در قسمت فروشگاه برنامه Mi Fit چهره های زیادی مشاهده می کنید اما تقریبا بیش از نصف آن ها مخاطبان آسیایی هستند و اگر برای کاربران غربی گیج کننده نباشد ناشناس باقی خواهند ماند.
هنوز هم شما دلایل زیادی برای انتخاب می بند 6 دارید و بهترین ویژگی آن این است که به راحتی می توانید طرح مدنظر خود را انتخاب کنید و به راحتی پس زمینه ای سفارشی داشته باشید.
می بند 6 دکمه ای ندارد، لمسی است و با حرکات انگشتان دست می توان با آن کار کرد. شما با لمس و کشیدن انگشتان به صفحه ساعت، منوی اصلی با وضعیت (مراحل، مسافت و کالری)، ضربان قلب، رویدادها، زنگ هشدار، شمارش  تعداد اکسیژن خون، اعلان ها، آب و هوا، ساعت جهانی، موسیقی، تنظیمات و موارد دیگر شامل کرونومتر، تایمر، دستگاه یاب و شاتر دوربین دسترسی خواهید داشت.
با حرکت و کشیدن انگشتان بر روی صفحه ساعت به سمت چپ یا راست با ایجاد چند میانبر صفحه ای شخصی برای خود طراحی کنید که شامل گزینه هایی مانند پیش بینی وضع  هوا، میانبرهای موسیقی و شاتر دوربین باشد.
قبلا با لمس بر روی صفحه می توانستید به صفحه قبلی برگردید ولی الان برای این حرکت باید از سمت چپ صفحه را بکشید. اگر از تلفن استفاده می کنید انجام این حرکت آسان است ولی اگر از می بند 4 یا می بند 5 زیاد استفاده می کنید انجام این حرکت کمی مشکل است.

بررسی می بند 6 به ما می گوید این پوشیدنی از انواع اعلان ها شامل تماس های ورودی، پیامک ها، ایمیل ها، هدف ها، هشدارهای بی هدف و اعلان های شخصی مانند واتس آپ، تلگرام، اسکایپ، فیس بوک و مسنجر، اینستاگرام، یوتیوب، تقویم، انواع بازی ها، برنامه Mi Home و … پشتیبانی می کند.
می بند 4 برای نخستین بار از نمادهای غیرلاتین مانند سیریلیک بدن هیچ گونه تغییراتی پشتیبانی کرد و در حال حاضر می بند 6 از مجموعه ای از آیکون های emote پشتیبانی می کند. با این آیکون ها تمام احساسات قابل نمایش نیست و بستگی دارد به برنامه ای که استفاده می کنید ولی استفاده از آن ها نیز خالی از لطف نیست و هیچ چیز بهتر است.
به سلامتی بیشتر توجه شده است می توانید این پوشیدنی را به گونه ای تنظیم کنید که در فواصل زمانی مشخص در طول روز تعداد ضربان قلب را اندازه گیری کند و اگر وضعیت خوب نباشد به شما هشدار می دهد. اگر نیاز به افزایش انجام فعالیت ورزشی بیشتر باشد فاصله زمانی گفته شده را افزایش می دهد.
بررسی می بند 6 نشان می دهد که این پوشیدنی علاوه بر نرم افزار تنظیم خواب قادر است سایر علائم حیاتی انسان را نیز اندازه گیری کند. همچنین شما می توانید نرم افزار کنترل کیفیت خواب را فعال کنید تا تعداد نفس های شما را ثبت کند ولی توجه داشته باشید استفاده از این نرم افزار مقدار زیادی از باتری دستگاه شما را استفاده می کند.
می بند 6 به طور مداوم میزان فشار روانی را در مدت زمان 5 دقیقه کنترل می کند و همین امر باعث می شود سریع تر باتری آن به اتمام برسد.
بررسی می بند 6 به ما نشان می دهد این مچ بند خوشبختانه توانسته است در انجام این کارها عملکرد خوبی از خود نشان دهد. می بند 6 اعلان ها را در تمام طول روز به نمایش می گذارد، نرم افزار شمارش ضربان قلب و سنسور شمارش تعداد اکسیژن های خون آن بسیار دقیق کار می کند. ما اکسی متر آن را با  نمونه دقیق آن امتحان کردیم و میزان خطای آن کمتر از 5 درصد بود البته نحوه بستن دستبند هم تاثیر گذار است.
نرم افزار کنترل کیفیت خواب آن زیاد دقیق نیست ولی می تواند حرکات تند چشم را در خواب تشخیص دهد. اگر خواب سبکی دارید یا دوره ای در بی خوابی می گذرانید این نرم افزار درست عمل نمی کند و به عنوان خواب سبک ثبت می شوند. اگر شما در شب فقط 2 ساعت بخوابید می بند 6 باید 7 ساعت زمان برای ضبط آن در نظر بگیرد. البته این وضعیت در مورد نسخه های قبلی می بند صادق بوده است بنابراین به نظر می رسد نسخه های جدید عملکرد خوبی نداشته باشند.

اکنون راجع به تمرینات ورزشی گفتگو کنیم. بررسی می بند 6 به ما نشان می دهد که از 30 حالت تناسب اندام پشتیبانی می کند که شامل حرکات بسکتبال، بدمینتون، زومبا، رقص خیابانی، بوکس، حرکات اینتروال، اسکیت روی یخ و پیلاتس می باشند. شش حالت شامل پیاده روی، دو، دوچرخه سواری، تردمیل، قایق رانی و اسکی فضایی به طور خودکار شناسایی می شوند.
در واقع می بند قادر است تشخیص دهد ما چه زمانی از تردمیل استفاده می کنیم و چه زمانی از آن استفاده نمی کنیم و همان گونه که انتظار داشتیم به درستی کار می کند. برای 24 حالت دیگر باید این امکان را به صورت دستی فعال کنید. می بند اطلاعات دقیقی از مراحل انجام کار، کیلومتر، مقدار کالری و… را ثبت می کند.
در پایان بررسی می بند 6، ما قصد داریم توابع PAI، Stress و Breath را توضیح دهیم. PAI شاخصی است که فعالیت های انسانی را در مدت زمان 60 ثانیه اندازه گیری می کند. این ویژگی شما را تشویق می کند تا عملکرد بهتری داشته باشید ولی الگوریتم های آن چندان قابل اعتماد نیست. شاخص Stress نیز به همین گونه است و از فعالیت های انسانی و شتاب سنج برای کنترل حرکات دست شما به مدت زمان 60 ثانیه استفاده می کند. به نظر عملکرد خوبی دارد ولی داده های آن درست نیست.
عملکرد شاخص Breath ساده است و آن توسط اجرای یک انیمیشن به شما می گوید که چه زمانی دم و بازدم داشته باشید. MIUI یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد می بند 6 است. اگر گوشی شما قابلیت MIUI را دارد می توانید این ویژگی را تنظیم کنید تا قفل آن باز شود و کد عبور، اثرانگشت آن غیرفعال شود.

بررسی می بند 6 از نظر دوام و شارژ باتری

می بند 6 مانند می بند 5 دارای یک باتری 125 میلی آمپری است و عمر یکسانی برای استفاده دارند و به طور عادی می توانید به مدت زمان 2 هفته از آن استفاده کنید. ما در آزمایشی که در مدت زمان 15 روز انجام دادیم مشخص شد عمر باتری آن مشابه می بند 5 است.
باتری این مچ بند صرف نمایش اعلان های روزانه، ایمیل، پیامک، اسکایپ، حداقل 50 بار چک زمان و استفاده از عملکرد کنترل کیفیت خواب ( بدون کنترل فعالیت های انسانی، بدون ردیابی تنفس) می باشد.
در این بررسی می بند 6 متوجه شدیم که اگر سنسور شمارش ضربان قلب غیرفعال باشد باتری تا 18 روز نیز دوام دارد که این تعداد روز 4-5 روز کمتر از می بند 5 است و این تفاوت به دلیل صفحه نمایش بزرگ آن است.
استفاده از سنسور شمارش تعداد ضربان قلب و صفحه نمایش بزرگ آن مقدار زیادی از انرژی این پوشیدنی را به خود اختصاص می دهند و خوشبختانه توانسته است در این زمینه عملکرد خوبی را ارائه دهد. عمر باتری بستگی به مقدار استفاده شخصی شما از این پوشیدنی بستگی دارد و ممکن است شما بتوانید یک هفته یا دو هفته نیز از آن استفاده کنید. اگر زیاد با آن کار کنید حداکثر می تواند تا مدت زمان یک هفته جوابگوی نیاز شما باشد و چنانچه استفاده زیادی نداشته باشید ممکن است برای مدت زمان زیادی نیاز به شارژ مجدد آن نداشته باشید. برای شارژ کامل می بند 6 به دو ساعت زمان نیاز دارید.

مچ بند هوشمند mi band 6
مچ بند هوشمند mi band 6

نتیجه کلی

نسخه ارتقا یافته ی می بند 6 نسبت به می بند 5 عملکرد بهتری دارد. این مچ بند دارای صفحه نمایشی بدون حاشیه است، از قابلیت شمارش تعداد اکسیژن های خون پشتیبانی می کند و این قابلیت با شیوع بیماری کووید 19 به آن اضافه شده است. اضافه شدن این قابلیت تغییری در اندازه و طرح آن ایجاد نکرده است بنابراین می توانید از دستبندهای رنگی که قبلا خریداری کرده اید، استفاده کنید.
هزینه می بند 6 معادل با 44.99 یورو است که نسبت به می بند 5، 5 یورو گران تر است این به دلیل صفحه نمایش بزرگ و سنسورهای جدید آن نیست. این نسخه قیمت مناسب و ویژگی های زیادی دارد و علاقه مندان زیادی مشتاق استفاده از آن هستند.
در بررسی می بند 6 متوجه شدیم که این پوشیدنی قابلیت NFC را ندارد و امیدواریم این ویژگی هر چه زودتر به آن اضافه شود. این پوشیدنی قیمت بالایی ندارد بنابراین نباید انتظار داشته باشید که به تنهایی بتواند سلامتی شما را تضمین کند. این پوشیدنی ارزان قیمت نسبت به سایر ساعت های هوشمند گران قیمت،  قابلیت های زیادی دارد و توانسته است رضایت کاربران زیادی را فراهم نماید.
از سایر ویژگی های این مچ بند می توان به حجم و وزن کم و عمر طولانی آن اشاره کرد. عمر طولانی باتری آن به شما این اجازه را می دهد تا به مدت زمان یک هفته یا دو هفته با خیال راحت از آن استفاده کنید.
اگر قصد خریداری دستبند هوشمند دارید و بین می بند 4 و می بند 5 شک دارید ما خرید می بند 6 را به شما پیشنهاد می دهیم.

محصولات مشابه :

بررسی  ساعت وان پلاس

بررسی  مچ بند هوشمند آنر بند 6

منبع
www.gsmarena.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا